Realizacje

Większość moich realizacji zostało wykonanych na zasadzie podwykonawstwa, te którymi mogę się "pochwalić" przedstawiam poniżej:

rybnik.com.pl

Rozbudowany serwis informacyjny miasta Rybnik, który zrzesza liczną społeczność użytkowników powiatu rybnickiego i okolic, dający możliwość wyrażania opinii w komentarzach, oceniania zamieszczanych treści, oraz oddawania głosów w sondach, a nawet informowania o istotnych dla regionu wydarzeniach. Do dyspozycji użytkowników oddany został także rozbudowany system ogłoszeń lokalnych. Rdzeniem serwisu jest autorski system CMS, dzięki któremu możliwe jest sprawne zarządzanie i dodawanie aktualności, wywiadów, fotogalerii, filmów czy wpisów w katalogu firm, możliwe jest również zarządzanie kontami użytkowników i moderacja komentarzy. W ramach wdrożenia serwis został zintegrowany z systemem płatności DotPay, Facebookiem, a także googleMaps.

Na bazie portalu rybnik.com.pl powstały serwisy dla sąsiadujących z Rybnikiem miast: Wodzisławiem Śląskim, Żorami, Jastrzębiem, a nawet Wrocławiem. Wszystkie z wymienionych serwisów należą do portfela grupy medialnej TuPolska. Wdrożone przeze mnie mechanizmy funkjonowały nieprzerwanie przez 10 lat, do końca roku 2017.

parafiapstrazna.pl

Niewielka i szybka w obsłudze strona stworzona na potrzeby Parafii Świętego Mikołaja w Pstrążnej. Realizacja została wykonana w technologii HTML5 + CSS3 w oparciu o autorski system CMS, umożliwiający samodzielne zarządzanie dokumentami i budowanie z nich wielopoziomowego menu (mechanizm drzew CELKO). Serwis dysponuje również własną galerią, losowo wyświetlane sentencje w stopce, interaktywną mapę google wzbogaconą o graficzne markery, oraz ciekawy rotator wzbogacony o autorskie zdjęcia w technologii HDR.

dolnyslask.info.pl

To kolejny portal będący w portfelu grupy medialnej TuPolska. Serwis bazuje na sprawdzonym systemie CMS do administracji treścią, w ramach którego moderatorzy mają miedzy innymi możliwość, uzupełniania bazy: noclegowej, lokali gastronomicznych, oraz atrakcji turystycznych. Harmonogram odbywających się w regionie imprez można przeglądać w podzielonym na liczne kategorie kalendarium. Zwolennicy aktywnego wypoczynku, w ramach serwisu znajdą ponad 500 szczegółowych opisów tras pieszych, rowerowych, narciarskich a nawet konnych zlokalizowanych w wielu regionach dolnego śląska, począwszy od Karkonoszy na dolinie Baryczy skończywszy. Portal został wyposażony również w rozbudowany mechanizm do tworzenia interaktywnych map, dzięki którym możliwa jest wizualizacja przebiegów szlaków turystycznych, czy zaznaczenie na mapie interesujących atrakcji i punktów widokowych.

teczowarobotka.pl

TęczowaRobóka.pl to prosty serwis prowadzony przez "mamę z pasją" i skierowany głównie do mam. Przygotowano go w konwencji przyjaznego w odbiorze bloga, a projekt graficzny został okraszony tęczą barw i wieloma akcentami nawiązującymi do oferowanego rękodzieła. Jak sama autorka pisze, produkty jakie oferuje Swoim klientom, są przyjemne w dotyku i tryskają kolorami tęczy, a ostateczny wybór towaru z dostępnego asortymentu ułatwiają powiązane z ofertą galerie. Serwis został stworzony w technologii HTML5 + CSS3, na bazie autorskiego systemu CMS.

profolio.pl

Przedstawiając Swoje realizacje nie mogę również zapomnieć o własnej stronie. Stworzona została ona na bazie platformy WORDPRESS z kilkoma przydatnymi wtyczkami, jak zabezpieczenia systemu komentarzy przed spamem czy mechanizmy ułatwiające optymalizację SEO. Strona została napisana w zgodzie ze standardami HTML5 i CSS3 i jest jednocześnie serwisem w pełni responsywnym. Począwszy od rozdzielczości mobilnych (od 280px szerokości) poprzez tablety, po rozdzielczości desktopowe strona jest w pełni użyteczna a nawigacja zapewnia wygodę obsługi. Użycie skryptów JS i rozwiązań z użyciem biblioteki jQuery umożliwiło pełne dopasowanie elementów strony do każdej obsługiwanej rozdzielczości, również w przypadku gdy okno ze stroną jest przeskalowywane, lub gdy tablet czy komórka zmieniła orientację z pionowej na poziomą. Istotną częścią serwisu są treści z dziedziny elektroniki oraz programowania. To za ich sprawą zaistniała konieczność przygotowania mechanizmów umożliwiających między innymi prezentację fragmentów kodu źródłowego, czy oprogramowanie dodatkowych znaczników ułatwiających formatowanie treści na stronie.

Back to top